Skip to main content

Zastanawiasz się jak odnieść sukces
w życiu? Jak żyć pełnią życia?

Przeczytaj ten artykuł a być może zainspiruje on Ciebie do działania i refleksji nad swoim życiem. Chcesz odnieść sukces? To do dzieła!

Codziennie dziesiątki ludzi na całym świecie zmienia swoje życie na lepsze. Nie czekaj. Bądź kolejną szczęśliwą osobą już jutro…a może jeszcze dzisiaj?

Żeby być szczęśliwym jutro, musisz zadziałać już dzisiaj! Żeby zmienić swoje życie za chwilę, musisz działać teraz!

Jeżeli zadziałasz jutro, będziesz szczęśliwszy/a dopiero pojutrze. Im dalej to odłożysz, tym później będziesz szczęśliwszy/a.

Nie odkładaj więc tego na „potem”.

Zrób to teraz, najpóźniej jutro. Ale zapisz to sobie w kalendarzu. Działaj. No dalej.

Wyciągnij teraz telefon i ustaw przypomnienie lub zapisz w kalendarzu na jutro.

Jeżeli nie che ci się tego zapisywać to działaj teraz, w tym momencie!

Jeżeli nie zadziałasz to nie ma dla Ciebie ratunku. Będziesz to odwlekać w nieskończoność.

Dlatego tylko 2% ludzi na świecie odnosi sukcesy – wiedzą kiedy działać. Działają. Podejmują wyzwania. Wchodzą w to.

Cokolwiek by to nie było, jakiejkolwiek zmiany by oczekiwali  to wchodzą w to.

Nie oglądają się za siebie. Dają z siebie wszystko. Nikt i nic nie może im przeszkodzić. Chcesz być jedną z takich osób?

Tacy są ludzie sukcesu. To są ludzie szczęśliwi, którzy żyją na własnych warunkach. W każdej chwili potrafią wziąć sprawy w swoje ręce. Zadecydować w tej chwili o swojej przyszłości, o zmianie na lepsze.

Wszystko zaczyna się od tego pierwszego kroku. Mówisz sobie najlepiej na głos: „Pieprzyć to. Wchodzę w to.” „Screw it. Let’s do it”. Tak mawiał Sir Richard Branson, gdy podbijał świat marką Virgin oraz w swych przygodach balonowych i innych.

Drugim krokiem jest działanie. Namacalne akcje, które trzeba wykonać, żeby osiągnąć swój cel. Potem, kolejny krok i następny.

Załapiesz wtedy dobry rytm, nakręcisz się pozytywnie, masz dużo energii i motywacji do działania.

Ale nie przestawaj dopóki nie osiągniesz zamierzonego rezultatu, nie osiągniesz celu, nie dokonasz zmiany. Nie pozwól, żeby ten płomień w Tobie przygasł. Nie daj nikomu go sobie przygasić. Musisz iść krok po kroku, dzień po dniu. Wtedy płomień będzie największy. Będzie buchał na wszystkie strony, a Ty, nie zrazisz się, żadnym mniejszym lub większym potknięciem.

Jeżeli się przewrócisz to się podniesiesz. Jeżeli się nie podniesiesz od razu, to sobie poleżysz, a potem wstaniesz i pójdziesz dalej.

Tak, o to, dokonuje się cuda. Tak, dokonuje się niewyobrażalnych transformacji w życiu setek osób.

Musi zadziałać efekt domina. I zadziała. Pierwszy krok, to pierwsza kostka. Każda następna kostka może być nawet większa niż poprzednia. To bez znaczenia bo i tak powali następną. Nic nie stanie na przeszkodzie, żeby powalić ostatnią kostkę. Wystarczy tylko wprawić w ruch tę jedną.

Ale, żeby wprawić w ruch tę jedną kostkę, musisz w „to” wejść. Musisz powiedzieć: „Rusz dupę!.” „Pieprzyć to! Wchodzę w to.”

Inaczej, czas minie a Ty nadal będziesz w punkcie wyjścia. Wiesz czego żałują osoby na łożu śmierci najbardziej? Tego, czego nie zrobili. Więc, zrób to. Nie żałuj niczego. Podwiń rękawy. Ubrudź się. Powiedz później: „Ale to była jazda!”

Powiesz swoim dzieciom i wnukom, że tego nie żałowałeś/aś. Że to było wspaniałe doświadczenie.

Życie jest krótkie. Masz tylko jedno na tym świecie. Ale jeżeli przeżyjesz je odpowiednio, to Ci w zupełności wystarczy.

Musisz tylko zamoczyć obydwie stopy w wodzie. Nie możesz próbować przejść przez życie suchą stopą. Musisz taplać się w błocie po pas. To jest właśnie niezła jazda. Woohoo!!! Życie wtedy jest piękne.

Uwaga. Nie wszystko po drodze będzie takie wspaniałe jak Ci się wydawało na początku. Nie wszystko będziesz chciał/a robić. Po prostu, czasami trzeba będzie wykonać „brudną robotę” i tyle. „Get shit done”! Czasami będziesz musiał/a to sobie powtórzyć. Ważne jest, żeby codziennie myśleć i pracować nad swoim celem, swoim postanowieniem. Im więcej czasu na to poświęcisz w ciągu dnia, tym szybciej pojawią się zamierzone rezultaty. Nie ważne czy będziesz mieć zakwasy w mięśniach czy pustkę w głowie. Opracuj sobie krótką sekwencję startową, która Cię nakręci i bez względu na okoliczności musisz iść na przód. Tylko tak osiągniesz to co chcesz.

Pamiętaj, życie najlepsze jest, gdy są pot, łzy i ból. Po czymś takim następuje spełnienie. Radość. Szczęście.

Bądź twardy/a, ale pozwól sobie na chwilę słabości. Szukaj wsparcia i mentorów. Bądź samemu/sama oparciem dla innych. Pomagaj. Ucz. Żyj bez ograniczeń. Żyj na własnych warunkach.

Żyj chwilą, ale pamiętaj co przed Tobą. Wspominaj przeszłość, ale nie rozczulaj się nad nią. Każdego dnia liczy się to jak go przeżyjesz, oraz to, jak chcesz przeżyć następny dzień.

Szanuj środowisko. Bądź wrażliwy/a na otaczającą Cię przyrodę. Dzięki niej żyjesz. Oddychasz. Dzięki niej jesteś, kim jesteś. Możesz być kim chcesz i robić co chcesz.

Kreuj świat i swoje przeznaczenie. Nie pozwól by było na odwrót. Poglądy są tylko takie jakie dajesz im znaczenie. Pracuj nad sobą. Czerp wiedzę od innych. Inspiruj się. Nie ustawaj się uczyć.

Dbaj o swoje ciało. Nie pozwól by Twoje ciało było Twoim ograniczeniem. Odżywiaj się dobrze. Nie pozwól by fast foody zawładnęły Twoim organizmem. Żyj w zdrowiu. Bądź silny/a fizycznie. Biegaj, pływaj, jeźdź na rowerze. Rób cokolwiek daje Ci radość, pot na czole i szybsze bicie serca.

Czasami zwolnij. Odpocznij. Zregeneruj się. Pozwól sobie na odrobinę lenistwa. Ale tylko na chwilę. Nie za długo. Żebyś mógł/a szybko wrócić na właściwy tor. Tor zwycięscy.

A co, jeśli osiągniesz swój życiowy cel? Swoje największe marzenie…? Wyznacz następny cel. Marz o czymś nowym. Przeżyj następną życiową przygodę. Krzycz: „Woohoo!!!! Ale to była jazda” tyle razy ile się tylko da w życiu. Jak tylko długo będziesz potrafił/a. Do ostatnich chwil.

Nie żałuj niczego. Nie miej pustki w sercu. Zawsze wyznaczaj sobie następny cel. Nową ścieżkę. To droga do celu jest najlepszym przeżyciem. Nie samo osiągnięcie tego celu. Dlatego wyruszaj w nową drogę, jak tylko poprzednią ukończysz. Może tym razem pójdziesz tą jeszcze mniej wydeptaną?

Salute! Zdrowie i do dzieła!

To jest ten czas. To jest Twój czas.

Pieprzyć to! Wchodzę w to!

Teraz!

ps. Zastanawiasz się jak wyruszyć w nową drogę? Odkryć nowe szlaki? Rozpocząć coś noweg? Przeczytaj jeszcze ten artykuł na blogu.

Damian Bezak

Tu wkrótce pojawi się mój krótki opis...

Leave a Reply

Select your currency
EUR Euro